tabnakostan

آمار آبگیری سدهای استان فارس | هم کشاورزی آسیب دید و هم آبی ذخیره نشد
این امید می رفت حالا که این چنین خسارات سنگینی در استان حادث شده لااقل سدهای استان کمی جان بگیرند اما با انتشار آمارهای امروز مبنی بر آبگیری فقط ۵ میلیون مترمکعب آب در سدهای استان این امید هم نقش بر آب شد و حالا هم خسارت سیل را داریم و هم ادامه خشکسالی و بحران آب را.
حراج جان در استان فارس | هواشناسی:هشدار دادیم | مدیریت بحران:هشدار ها کافی نبود
دو سال و چندی بعد از سیل دروازه قرآن باز هم شاهد از دست رفتن ارزان جان مردم در استان فارس هستیم. در پی حادثه سیل در استهبان جان ۲۳ نفر از هم استانی هایمان از دست رفت و حال هیچ ارگانی زیر بار سهل انگاری خود نمی رود.
فارس در حال زرد شدن است+ نقشه | ماسک بزنید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به رنگ بندی نقشه استان در زمینه کرونا و افزایش پنج شهر زرد به استان فارس در مقایسه با هفته گذشته گفت: بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونا، در حال حاضر هفده شهرستان استان شامل شیراز، اقلید، خرم بید، سرچهان، رستم، ممسنی، بیضا، زرقان، خرامه، کوار، فسا، قیر و کارزین، خنج، گراش، مهر، لارستان و جویم در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌ها در وضعیت آبی هستند.
می‌شود در کمتر از ده روز بدون مراجعه حضوری مجوز ساخت داد | رانت و فساد و امضاهای طلایی حذف می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به ضرورت صدور الکترونیکی پروانه‌های ساخت و جایگزین شدن عوارض بهره برداری به جای عوارض ساخت تاکید کرد و خواستار پیگیری جدی این دو مورد از سوی شهرداری‌های استان با کمک دفتر فنی استانداری فارس شد.
بلوط ها نمی‌میرند | سم نمی‌زنیم | جنگل‌ها را نجات می‌دهیم
رشته کوههای زاگرس میزبان ۴۰ درصد از عرصه جنگلی کشور است. جنگل هایی که ریه های ایران هستند و نیمی از آب کشور را تامین می‌کنند.عمده درخت این عرصه جنگلی بلوط است بلوط هایی که اکنون اسیر آفت پروانه سفید بلوط خوار شده اند.
ظرفیت جدید نهضت ملی مسکن در شهرهای فارس
دور جدید ثبت‌نام نهضت ملی مسکن (فاز ۷) از ۱۵ تیرماه آغاز شده و تا ۳۱ ماه جاری ادامه خواهد داشت. در این مرحله تاکنون زمین موردنیاز برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در ۱۶ استان (۱۶۳ شهر) تامین شده و طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در صورت تامین زمین در سایر استان‌ها و شهرها، امکان ثبت‌نام در آنها نیز فراهم خواهد شد.
همه چیز خودرو در کشور ایران مشکل دارد!
قیمت تیگو ۸ در ایران یک میلیارد و 800 میلیون تومان است در حالیکه قیمت جهانی و قیمت این خودرو در خود چین حدود 20 هزار دلار است. این درحالی است که این خودرو در کشور مونتاژ می‌شود و وارداتی نیست.
شیراز چهارمین شهر گران مسکن کشور
بررسی گزارش مرکز آمار ایران از قیمت مسکن در شهرهای منتخب کشور نشان می دهد که  ۵ شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد گران ترین شهرهای کشور در حوزه مسکن در بهار ۱۴۰۰ بوده اند.
محصولات کشاورزی در فارس عرضه مستقیم می شوند؟
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس از امکان عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در غرفه‌های موجود در سطح استان خبر داد.
به جای بگیر و ببند پول کشاورز را به اندازه و به موقع بدهید | نان فارس کیلویی نمی شود
مدیر جهاد کشاورزی فارس گفت: برخی دلالان به دنبال سودجویی و احتکار هستند و به دلالان اخطار می دهیم هر چه خریدی انجام بدهید با همکاری دستگاه های امنیتی خریدهای شما را پس خواهیم گرفت.
خشکسالی در ایران وجود ندارد و حتی می توانیم آب صادر کنیم
اینکه کشور ایران چندین سال است که درگیر خشکسالی است و با بحران آب دست و پنجه نرم می کند شایعه ای بیش نیست و حالا بواسطه مدیریت همیشه خردمندانه مدیران هوشمند کشور با کمال افتخار موفق به صادرات هندوانه(بخوانید صادرات آب) به کشورهای همسایه شده ایم.
خودروهای داخلی با افزایش مدت گارانتی با خارجی ها رقابت پذیر شدند!!!
هنوز چند روزی از سخنان نماینده مرودشت در مجلس در مورد وضعیت مافیایی خودروسازی در کشور نگذشته که حالا نماینده فسا معتقد است اقدامات صورت گرفته‌ي خودروسازان در خصوص افزایش مدت زمان گارانتی به سه سال در جهت افزایش اعتماد و رضایت مردم و همچنین رقابت پذیر کردن آنها با خودروهای خارجی در صورت واردات بسیار موثر بوده است!!!
زمان افتتاح آزاد راه شیراز-اصفهان معلوم نیست | آب خلیج فارس به فارس می آید
استاندار فارس در پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن پرداخت به مسائل مهم استان گزارشی از عملکرد خود در حوزه های مختلف ارائه کرد.
آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بر اساس جدیدترین به روز رسانی‌ها، تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز در فارس به ۲ شهر رسید.
کوروش بزرگ سردار صالح تاریخ
در چنین روزی، كورش بزرگ پس از گشودن دروازه‌ی شهر بابل، اندر آن شهر بزرگ و با شكوه و بسیار كهن شد. مردم بابل گمان می كردند كه اكنون با چپاول و كشتار و دست درازی به جان و دارایی و زنانشان روبرو خواهند شد و سپس فرمانروایی زورگو و ستمگر بر آنان شهریاری خواهد كرد ولی كورش بزرگ و سربازانش نه تنها چنین نكردند بلكه کورش فرمان آزادی و برابری داد.
احزاب در ایران نگاه سهم‌خواهانه دارند
نماینده مرودشت اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما در خصوص احزاب تعریفی که در عالم سیاست وجود دارد، صدق نمی کند. احزاب معمولا در دوران انتخابات تازه یادشان می افتد که باید فعال شوند این نوع عملکرد احزاب این امر را در افکار عمومی جلوه می دهد که احزاب بیشتر نگاه سهم خواهی دارند.
کره‌جنوبی استقلال سیاسی ندارد
نماینده شیراز با اشاره به ادعاهای اخیر جنوبی مبنی بر تلاش برای آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در این کشور گفت: این اقدام کره جنوبی دور از شان این کشور و رویه های دیپلماتیک است. یکی از اشکالات بزرگ کره جنوبی عدم استقلال سیاسی این کشور بوده و متاسفانه زمان زیادی است که سیاست خارجی وابسته به آمریکا دارند. این موضوع بدترین اقدامی است یک دولت می تواند در مسیر منافع ملتش دنبال کند؛ وابستگی به اذن دیگران برای کشور هایی مانند کره پذیرفتنی نیست و به دور از شان مردم این کشور است.
برای مقابله با بحران آمادگی نداریم
نماینده جهرم گفت: اصل مشکل ما این است که علی رغم اینکه کشورمان آبستن حوادث غیرمترقبه است، آمادگی که باید برای مدیریت بحران وجود داشته باشد آن طور که باید و شاید نیست و باید تقویت شود؛ به همین دلیل بود که ما در مجلس قبل در خصوص مدیریت بحران کشور را قانون نویسی کردیم اما جلسات آن تشکیل نمی شود.
نگاه دگم و بسته در حوزه گردشگری جواب نمی‌دهد/ تهرانی‌ها برای گردشگری فارس تصمیم‌ می‌گیرند!
نماینده شیراز با بیان اینکه نگاه دگم و بسته در حوزه گردشگری جواب نمی‌دهد، اشاره‌ای به بافت تاریخی شیراز کرد و گفت: اماکن میراثی ما در بافت تاریخی به عنوان یک سرمایه باید حفظ شود و در این شکی نیست، اما این را هم باید قبول کرد همه بافت و ابنیه موجود در آن را نمی‌توان میراثی دانست چراکه حتی مردم ساکن در این بافت‌ها خودشان نسبت به مشکلات و آسیب‌های موجود، معترض هستند و خواستار تعیین تکلیف کارشناسی این امر بوده اند.
تبعیض در کشور بی‌داد می‌کند/ وضعیت منابع آبی فارس دست کمی از خوزستان ندارد
او اضافه کرد: وضعیت منابع آبی استان فارس اگر از استان خوزستان بدتر نباشد، بهتر نیست. مردم این منطقه چه گناهی کردند که هنوز آب آشامیدنی مناسب ندارند؟ این وضعیت زیبنده نظام نیست و از وزیر بهداشت انتظار است که این موضوع به اطلاع رئیس‌جمهور و وزرای مربوطه رسانده شود.