قاسم پور گفت: مدارس متوسطه دوم از 15 آبان مقرر شده بازگشایی شوند و از اول آذر اگر پیک ششم نباشد متوسطه اول و ابتدایی آموزش حضوری داشته باشند.
کد خبر: ۱۰۰۷۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵ 06 November 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «عبدالرضا قاسم پور»، امروز (شنبه 15 آبان) با اشاره به وضعیت کرونا در فارس در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر در استان دارای وضعیت با ثباتی هستیم اما ضرورت دارد که پروتکل های بهداشتی افزایش یابد و تمامی افراد برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند.

معاون استاندار فارس افزود: فارس از نظر تزریق واکسن کرونا همچنان در کشور پیشتاز است و از نظر اعمال محدودیت ها در حوزه اصناف رتبه دوم تا سوم در کشور را داریم و دوز سوم برای افراد بالای 60 سال و کادر درمان در فارس در حال تزریق است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا اضافه کرد: آمار تجمعی تست در استان یک میلیون و 672 هزار و 940 تست بوده و درصد مثبت شدن تست های کرونا در فارس 30 درصد است و درصد بهبودی 97 درصد است.

وی تاکید کرد: در مورد مدارس فعالیت حضوری مدارس فارس تاکید استاندار بر وجود تهویه مناسب و استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز در خصوص کارگذاری تهویه ها است و برای تشویق افراد به تزریق واکسن لازم است خبرنگاران، مسئولان و ... اقدام کنند.

قاسم پور ادامه داد: محدودیت ها همچنان به قوت خود باقی است و محدودیت های هوشمند در استان در بخش های سفر، خدمات و ... در حال اعمال است و بازگشایی ها با اولویت حفظ سلامت جامعه و اقشار مختلف است.

وی با اشاره به اصناف گفت: اتاق اصناف فارس و اتحادیه های صنفی متعهد شده اند که این نظارت ها را جدی تر کنند و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی تذکر داده شده و در نهایت در صورت تداوم پلمب می شوند.

معاون استاندار فارس افزود: سه شهرستان فارس دارای وضعیت قرمز هستند و برای مدارس استان، بهداشت سخت گیری خواهد کرد و هر جا مشکلی باشد اجازه برگزاری کلاس حضوری وجود ندارد.

وی اعلام کرد: مدارس متوسطه دوم از 15 آبان مقرر شده بازگشایی شوند و از اول آذر اگر پیک ششم نباشد متوسطه اول و ابتدایی آموزش حضوری داشته باشند.

قاسم پور تاکید کرد: تمامی تجمعات ورزشی، علمی و ... ممنوع است و تاکنون در استان پنج میلیون و 982 هزار و 448 دوز واکسن در استان تزریق شده است.

وی با اشاره به آمار تجمعی بازرسی و نظارت در سطح استان از ابتدای شیوع کرونا تا 13 آبان جاری بیان کرد: در این مدت به 39 هزار و 409 صنف در استان اخطار داده شده و یک هزار و 655 صنف متخلف پلمب شده اند.

معاون استاندار فارس اعلام کرد: 604 هزار و 597 خودروی شخصی متخلف نیز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان جریمه شده اند و به 292 اداره و سازمان تذکر کتبی داده شده و هفت مورد نیز به هیئت تخلفات اداری معرفی شده اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار