سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی :خادمان ملت با تصویب کلیات طرح مدیریت تعارض منافع بر عزم جدی خود برای مبارزه با مفاسد صحه گذاشتند. تاکنون هیچ قانونی در زمینه تعارض منافع در کشور نداشته ایم در حالی که کشورهای پیشرو در مبارزه با فساد قوانینی در زمینه تعارض منافع دارند.بسترهای فساد با این قانون به حداقل می رسد.
کد خبر: ۱۰۰۷۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ 08 November 2021

تابناک فارس به نقل از ایسنا: مجید انصاری نماینده مردم ممسنی در مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«خادمان ملت با تصویب کلیات طرح مدیریت تعارض منافع بر عزم جدی خود برای مبارزه با مفاسد صحه گذاشتند. تاکنون هیچ قانونی در زمینه تعارض منافع در کشور نداشته ایم در حالی که کشورهای پیشرو در مبارزه با فساد قوانینی در زمینه تعارض منافع دارند.

بسترهای فساد با این قانون به حداقل می رسد.»

بر اساس این گزارش، روز یکشنه (۱۶ آبان ماه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح مدیریت تعارض منافع موافقت کردند.

همچنین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی که هفدهم شهریورماه منتشر کرده است در تشریح مفهوم تعارض منافع آورده است: «تعارض منافع به شرایطی گفته می شود که یک شخص بر سر دوراهی منافع اجتماعی و ماموریت های سازمانی و از سوی دیگر منافع شخصی، خانوادگی حزبی یا غیره قرار می گیرد. در واقع تامین کردن یکی از این منافع منجر به تامین نکردن دیگری می شود. بنابراین وجود تعارض منافع لزوماً به معنای بروز فساد نیست بلکه به معنای ایجاد شرایطی است که شخص برای انجام فساد انگیزه دارد و در نتیجه احتمال فساد نیز افزایش می یابد.»

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار