گازگرفتگی حادثه آفرید و باعث مرگ خانواده سه نفره شیرازی شد.
کد خبر: ۱۰۰۸۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸ 11 November 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:به گفته رییس سازمان آتش نشانی شیراز در پی تماس ساکنان یک ساختمان مسکونی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز و اعلام حادثه گازگرفتگی دریکی از واحد‌های مسکونی، ستاد فرماندهی این سازمان بی درنگ آتش نشانان ایستگاه ۵ و ۶ را ظهر امروز به بلوار سفیر جنوبی، روانه کرد.

محمد هادی قانع، افزود: آتش نشانان به محض رسیدن در محل حادثه، با توجه به بسته بودن در ورودی آپارتمان مسکونی بی درنگ درحضور عوامل انتظامی درمنزل را باز کردند که با پیکر‌های سه نفر از اعضای خانواده، مواجه شدند.
وی ادامه داد: متاسفانه درجریان این حادثه اعضای یک خانواده سه نفره شامل زن و مرد و فرزند ۱۲ ساله آن‌ها براثر انتشار گاز منوکسید کربن از بخاری گازسوز که دارای خروجی دودکش غیر استاندارد بود، دچار گاز گرفتگی شده و هرسه نفرجان دادند.
این مقام مسئول ابراز داشت: طبق نظریه کارشناسان سازمان علت وقوع این حادثه نشت گاز سمی منواکسیدکربن درفضای این منزل اعلام شد.
محمد هادی قانع با اشاره به تایید مرگ هر سه نفر توسط عوامل اورژانس بیان کرد: اجساد جهت انتقال به پزشکی قانونی و بررسی بیشتردرخصوص علت مرگ تحویل عوامل انتظامی منطقه شد.
آتش نشانان پس ازتحویل جنازه‌ها به عوامل انتظامی، تذکرات ایمنی لازم را برای پیشگیری از بروز حوادث مشابه به ساکنان این مجتمع مسکونی ارائه دادند.

با رعایت نکات ایمنی از حوادث گاز گرفتگی جلوگیری کنید

وی گفت: متاسفانه علی رغم توصیه‌های ایمنی بسیار و اطلاع رسانی از خطرات گاز مونو کسید کربن هر ساله شاهد عدم رعایت به نکات ایمنی هستیم که در پایان منجر به مرگ افراد می‌شود. با سرد شدن هوا شهروندان اقدام به نصب بخاری‌ها یا راه اندازی سیستم‌های گرمایشی می‌کنند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که ابتدا باید مسائل ایمنی رعایت شود و سپس اقدام به نصب و روشن کردن آن‌ها کرد.
شهروندان می‌توانند با تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز از کارشناسان سوالات خود را درباره مشکلات وسایل گرمایشی مطرح کنند.
وی همچنین از شهروندان خواست در پویش پیشگیری از مرگ خاموش که توسط این سازمان طی دو سال گذشته راه اندازی شده است شرکت نموده و از اطلاعات لازم در مورد نکات ایمنی وسایل گرمایشی بهرمند شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار