مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از تولید یک میلیون و 39 هزار تن علوفه در سال زراعی گذشته در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۸۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶ 11 November 2021

تابناک فارس به نقل از ایانا: کاووس همتی گفت: علوفه تولیدی شامل 210هزار تن کاه و کلش جمع آوری شده ازبرداشت گندم و جو، 87 هزار تن بقایای برنج، 42 هزار تن یونجه و 700 هزار تن ذرت علوفه ای بود.

این مقام مسئول با اشاره به خشکسالی های جاری و لزوم تامین علوفه ارزان و با کیفیت مورد نیاز برای دامداران، ابراز کرد: این حجم از تولید علوفه علاوه بر تامین بخشی از نیاز دامداران شهرستان مرودشت، به دامپروران شهرستان های همجوار نیز عرضه شده است.

وی با بیان اینکه امسال با آموزش بهره برداران و اقدامات ترویجی، سوزاندن کاه و کلش مزارع در شهرستان مرودشت به حداقل ممکن رسید، تصریح کرد: علاوه بر علوفه تولیدی در مزارع ذرت، و یونجه میزان جمع آوری باقی مانده های گیاهی در مزارع برنج و گندم و جو نیز افزایش چشمگیری داشت.

همتی با بیان اینکه شهرستان مرودشت از اصلی ترین مراکز دامپروری استان فارس است و قطب تولید مواد پروتئینی به شمار می آید، ابراز کرد: علوفه تولیدی به منظور تعلیف بیش از 700 هزار راس دام سبک و سنگین در قالب 4 هزار واحد دامی استفاده می شود.

به گفته همتی؛ در شهرستان مرودشت سالانه با کشت و برداشت افزون بر صد هزار هکتار گندم، جو و برنج بیشترین میزان کاه و کلش تولید می شود که این امر بسترفعالیت و کسب و کار‌هایی جدید در این زمینه را به خوبی فراهم کرده است.

برچسب ها: تولید ، علوفه ، مرودشت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار