سهرابی همچنین بیان داشت: طرح پاییزه کتاب نیز از 20 تا 23 آبان ماه جاری برای کتاب فروشان آغاز شده است؛ در این طرح کتاب های تالیفی با 20 درصد و کتاب های ترجمه با 15 درصد تخفیف، برای دوست داران کتاب به فروش خواهد رسید.
کد خبر: ۱۰۰۸۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶ 13 November 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «صابر سهرابی»، امروز (شنبه 22 آبان) در جمع خبرنگاران در آستانه هفته کتاب، از آغاز پاییزه کتاب برای کتاب فروشان در فارس خبر داد و گفت: 54 کتاب فروشی استان فارس در طرح تابستانه کتاب پذیرای کتاب دوستان بودند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در تابستان امسال، 44 کتاب فروشی شیراز و 10 کتاب فروشی نیز در شهرستان های به این طرح پیوسته بودند؛ این کتاب فروشی ها توانستند بیش از 40 هزار کتاب را به کتاب دوستان بفروشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به فروش نزدیک به 19 میلیارد ریالی کتاب در طرح تابستانه کتاب امسال، ادامه داد: در طرح تابستانه کتاب امسال، هرچند در سنجه کشوری، کتاب فروشی های فارس تنها پنج درصد کتاب فروشی های کشوری بودند، نزدیک به 9 درصد کتاب ها را فروختند که از دیدگاه ارزش پولی، هفت درصد ارزش پولی کتاب های فروخته شده در کشور بود.

وی همچنین بیان داشت: طرح پاییزه کتاب نیز از 20 تا 23 آبان ماه جاری برای کتاب فروشان آغاز شده است؛ در این طرح کتاب های تالیفی با 20 درصد و کتاب های ترجمه با 15 درصد تخفیف، برای دوست داران کتاب به فروش خواهد رسید.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس یادآور شد: خریداران کتاب می توانند در پنج روز، از 29 آبان تا سه آذرماه جاری با بیشینه خرید 300 هزار تومانی برای هر خریدار، کتاب های خود را در این طرح خریداری کنند.

وی اظهار کرد: علاقمندان می توانند برای آگاهی بیشتر و دریافت لیست کتابفروشی های شرکت کننده در این طرح به سامانه خانه کتاب به نشانی ketab.ir مراجعه فرمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار