تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بر آمادگی این حرم به منظور همکاری در جهت احیای عتبات عالیات تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۱۰۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸ 18 November 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: آیت الله کلانتری تولیت حرم مطهر در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس ضمن اشاره به جایگاه متعالی سیدالسادات الاعاظم اظهار کرد: پایگاه‌های اصلی فرهنگی ما همین حرم‌های مقدس اهل بیت علیهم السلام هستند، همین زیارتگاه‌های متبرک و حرم‌های مطهر، مذهب تشیع را زنده نگه داشته و به جهانیان معرفی کرده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیت الله کلانتری تولیت حرم مطهر در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس ضمن اشاره به جایگاه متعالی سیدالسادات الاعاظم اظهار کرد: پایگاه‌های اصلی فرهنگی ما همین حرم‌های مقدس اهل بیت علیهم السلام هستند، همین زیارتگاه‌های متبرک و حرم‌های مطهر، مذهب تشیع را زنده نگه داشته و
او ادامه داد: هرچند قدرت اهل بیت علیهم السلام بصورت قدرت نظامی و قدرت‌های معمول و مرسوم در دنیای امروزی نیست، اما به برکت این اعاظم، شاهدیم که گرایش به مذهب تشیع چطور از همان ابتدا رشد داشته و در حال گسترش است.

تولیت حرم مطهر تصریح کرد: بسیاری از مردم عربستان شیعه شده اند هرچند قرار نیست جایی مطرح شود، همچنین در اندونزی، مردم فوج فوج، شیعه می‌شوند، در سرزمین‌های اشغالی هم گروه‌هایی به سمت مذهب تشیع روی آورده اند.

او گفت: در عربستان قدرت در اختیار وهابیت هست و تا توانسته به شیعیان ضربه زده و قبور اهل بیت علیهم السلام را تخریب کرده است، حال چه اتفاقی افتاده که در دل سیاهی و خفقان آنجا، شیعه در حال شکل گیری و گسترش است. همه اش بخاطر محوریت اهل بیت علیهم السلام و پاکی و میزان عدل و راستی و درستی بودن اهل بیت علیهم السلام است، همه چیز را اهل بیت علیهم السلام بیان کرده اند، در سیره آن‌ها نه افراط هست و نه تفریط و کاستی. حتی یک مشرک که با حضرت علی علیه السلام و عدل و مساوات ایشان آشنا می‌شود، قلبش به سمت شیعه می‌رود.

آیت الله کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صادرشد، گفت: حضرت آقا در بیانیه گام دوم می‌فرمایند که شعار‌های انقلاب اسلامی همان شعار‌ها و خواسته فطرت بشریت هست، این‌ها همان فطرت و ذات بشر است که به سمت پاکی ذاتی و عدالت کشیده می‌شود.

تولیت حرم مطهر ادامه داد: این فرصت بازسازی عتبات عالیات لطف خدا بوده که به عهده ایران گذاشته شده است، اهل بیت علیهم السلام در احیای عتبات خود عنایت ویژه دارند، به عنوان مثال؛ راهپیمایی بزرگ اربعین یک فرهنگ است از که به برکت همین حرم‌ها درست شده است.

او در پایان بر آمادگی حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام به منظور همکاری در جهت احیای عتبات عالیات تاکید کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار