کشت گندم در ۳۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان کازرون آغاز شد.
کد خبر: ۱۰۱۰۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵ 18 November 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: با مساعد شدن هوا برای بارندگی و با امید به تداوم بارندگی‌ها کشت پاییزه گندم در ۳۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
حمید رشیدی با اشاره به این‌که کشت این محصول استراتژیک به دو صورت دیم و آبی انجام می‌شود، افزود: از مجموع سطح زیر کشت اراضی کازرون، ۲۴ هزار هکتار به کشت گندم دیم و ۶ هزار هکتار نیز به کشت گندم آبی اختصاص خواهد یافت.
وی اضافه کرد: کشت گندم در شهرستان کازرون هر سال از نیمه دوم آبان ماه آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه خواهد داشت، اما امسال پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش میزان و تاخیر بارندگی پاییزی در این شهرستان سبب شده تا کشاورزان برای آغاز کشت دچار تردید شوند.
رشیدی با بیان اینکه اجرا شدن برنامه‌های تشویقی برای حمایت از گندمکاران شهرستان کازرون در قالب کشاورزی قراردادی است گفت: در این طرح که با همکاری جهاد کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و سازمان غله اجرا می‌شود، کشاورزان گندمکار با مراجعه به مراکزجهاد کشاورزی، با انعقاد قرارداد و دریافت معرفی نامه، نهاده‌های مورد نیاز و خدمات بیمه‌ای به صورت امانی دریافت می‌کنند.
وی اضافه کرد: کشاورزی قراردادی باعث می‌شود تا مزارع از تغذیه بهتر بهرمنده شده و در نهایت کشاورز از درآمد بیشتری برخوردار شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: درسال زراعی گذشته به دلیل کاهش بارش و تداوم خشکسالی در بعضی از مناطق مزارع گندم دچار خسارت بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد شد، لذا بیمه به عنوان یکی از نهاد‌های حمایتی از کشاورزان در زمان بروز خسارت از کشاورزان حمایت می‌کند و لازمه این کار بیمه محصولات کشاورزی است.
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

برچسب ها: کشت ، گندم ، کازرون
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار