اتحادیه جهانی کشتی اسم ۳ کشتی گیر را به عنوان بهترین‌های سال ۲۰۲۱ از لحاظ عملکرد اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۱۴۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹ 08 December 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: اتحادیه جهانی کشتی در سایت رسمی خود اسم ۳ کشتی گیر در کشتی آزاد، فرنگی و بانوان را به عنوان بهترین کشتی گیران در سال ۲۰۲۱ از لحاظ عملکرد اعلام کرد.

بر اساس این گزارش محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک و جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد بهترین عملکرد را در بین کشتی گیران کشور‌های جهان در سال ۲۰۲۱ داشته اند و برنده جایزه‌ی این عنوان شده اند و این نشان دهنده جهش و پیشرفت کشتی ایران در میادین جهانی است.

اتحادیه جهانی کشتی در مورد محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع گفته است: گرایی بدون داشتن مدال جهانی یا المپیک در کارنامه‌ی خود وارد سال ۲۰۲۱ شد، این کشتی گیر ۲۵ ساله که به "مرد یخی" معروف است، تمام معادلات را بهم زد و با کسب مدال طلای المپیک توکیو و جهانی نروژ سال ۲۰۲۱ را به پایان رساند.

همچنین زارع در سن ۲۰ سالگی، سال بسیار پرباری را پشت سرگذاشت، وی یک مدال برنز در المپیک توکیو را بدست آورد و توانست از سد کشتی گیران مطرحی همچون طا‌ها آکگول و گنو پتریاشویلی که سابقه مدال طلای المپیک و جهان را دارند گذر کند و عنوان قهرمانی جهانی را از آن خود کند.

البته اتحادیه جهانی لقبی را به امیرحسین زارع نداده است، اما این کشتی گیر با حرکتی که پس از قهرمانی رقابت‌های جهانی نروژ انجام داد، لقب پادشاه سنگین وزن را برای خود انتخاب کرده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار