رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری فردی که از افراد سالخورده و کم سواد در هنگام انجام عملیات بانکی جلوی دستگاه‌های خودپرداز کلاهبرداری می‌کرد، خبرداد.
کد خبر: ۱۰۲۰۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸ 05 January 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: سرهنگ کاووس افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر کلاهبردای از یکی شهروندان مسن و کم سواد در زمان استفاده از خودپرداز‌های بانکی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
او ادامه داد: کارآگاهان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز و مطلع شدند که متهم با شناسایی افراد بی سواد، سالمند و ناتوان در جلوی دستگاه‌های خودپرداز به بهانه کمک، رمز آن‌ها را به دست می‌آورده و در فرصتی کوتاه کارت مال باخته را با کارت‌های تاریخ گذشته که به همراه داشته تعویض و سپس اقدام به خالی کردن حساب مال باختگان می‌کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس خاطر نشان کرد: ماموران با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و وی را در مخفیگاهش در یکی از محلات شیراز دستگیر کنند.
سرهنگ حبیبی با بیان این که متهم در بازجویی اولیه به ۱۸ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۲ میلیارد ریال از افراد مسن و کم سواد در سطح شهرستان‌های شیراز و یاسوج اعتراف کرد، گفت: فرد کلاهبردار پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

برچسب ها: دستگیری ، کلاهبردار
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار