با بستری ۸۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۲۲۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵ 14 January 2022

تابناک فارس هب نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کرونا در فارس را به شرح زیر اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۱۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۵ هزار و ۳۳۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۸۴ هزار و ۶۰۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۰ هزار و ۶۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۲۸۳ هزار و ۱۱۸ مورد تست سریع انجام شده و ۶۴ هزار و ۶۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

با بستری ۸۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۴۴ نفر رسید.

 

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۶ هزار و ۱۶۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به ۶ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۹۳۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۲ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۶۵ هزار و ۹۸۲ دُز نوبت دوم و ۷۳۹ هزار و ۲۰۵ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار