نشست امروز ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با هشدار مشاور عالی سرپرست دانشگاه در زمینه روند افزایشی آمارهای کرونا در فارس همراه بود.
کد خبر: ۱۰۲۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷ 19 January 2022

تابناک فارس به نقل از ایکنا: محمود نجابت، مشاور عالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، ۲۹ دی در چهارصد و هفتاد و پنجمین نشست دانشگاهی مدیریت کرونا گفت: بررسی آمارهای کرونا در چند روز گذشته از روند افزایشی میزان مراجعه افراد دارای علائم مشکوک کرونا به مراکز ۱۶ ساعته خبر می‌دهد و نتایج نمونه‌گیری‌های تشخیصی نیز نشان‌دهنده افزایش موارد ابتلا به کروناویروس است.

وی همچنین از خیز ملایم افزایش موارد بستری بیماران کووید۱۹ در بیمارستان‌های فارس خبر داد و افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد در هفته‌های آینده با خطر افزایش جدی شیوع کروناویروس و سویه جدید آن موسوم به اُمیکرون مواجه خواهیم بود که این موضوع سبب نگرانی و اعلام خطری برای استان است و می‌تواند تهدیدی جدی علیه سلامت مردم باشد.

مشاورعالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره از کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در جامعه، بر اهمیت مراجعه مردم استان به مراکز واکسیناسیون علیه کروناویروس برای تزریق واکسن و به ویژه دریافت دُز سوم واکسن تاکید کرد و گفت: لازم است در کنار تزریق واکسن کرونا، شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز به صورت جدی رعایت شود تا بتوانیم با همکاری و تعامل همگانی، از پیشرفت زنجیره انتقال ویروس در جامعه جلوگیری کنیم.

نجابت در بخش دیگری از سخنان خود در نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، با تأکید بر لزوم نظارت بیشتر از سوی مسئولان بر اماکن شلوغ و محل تجمعات در سطح استان، از مردم استان خواست برای حفظ سلامت خود، خانواده و اطرافیان، از حضور در تجمعات و اماکن شلوغ که زمینه را برای گردش بیشتر بیماری فراهم می‌کند، خودداری کنند.

در ادامه نشست دانشگاهی ستاد مدیریت کرونا، میزان ابتلا به کروناویروس در نقاط مختلف استان، شرایط بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان فارس، دلایل جان‌باختن مبتلایان طی روزهای گذشته، آمار ماموریت‌های کرونایی مجموعه اورژانس استان، آمار بهبودیافتگان کرونا و آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته استان، با حضور مشاور عالی سرپرست دانشگاه، ارزیابی شد.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار