رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: براساس مطالعات منتشر شده به نظر می‌رسد میزان اثربخشی واکسیناسیون بین ۶ تا ۸ ماه است.
کد خبر: ۱۰۲۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱ 19 January 2022

تابناک فارس هب نقل از باشگاه خبرنگاران: محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه بر پایه مطالعات منتشر شده میزان اثر بخشی واکسیناسیون شش تا هشت ماه بوده، گفت: بعد از گذشته این مدت شاهد افت نسبی میزان ایمنی حاصل از واکسن هستیم و در نتیجه برای کسب حداکثر ایمنی در ادامه واکسیناسیون نوبت اول و دوم، تزریق دوز سوم یا یادآور بسیار مهم و حیاتی است.

او با تاکید بر اینکه افرادی که دوز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند و در مقایسه با افرادی که از دوز دوم واکسن‌شان حداقل ۵ ماه گذشته است، گفت: ۹۳ درصد کمتر در خطر بستری شدن در اثر ابتلا به کووید هستند، شدت بیماری و خطر مرگ ناشی از ویروس کرونا در افرادی که دوز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند، کمتر می شود.

رحمانیان گفت: تاکنون ۷۴ درصد گروه سنی ۱۲ سال به بالا در محدوده تحت مدیریت علوم پزشکی جهرم، نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: میزان دریافت دوز سوم واکسن یا نوبت بوستر در جهرم ۲۶ درصد و میزان واکسیناسیون دانش آموزان هم در نوبت اول ۸۸ درصد و در نوبت دوم ۷۰ درصد است.

او با اشاره به سویه جدید امیکرون و فوت تعدادی از هموطنان در اثر ابتلاء به این سویه جدید، گفت: تنها راه مقابله با این سویه واکسیناسیون کامل است.

رحمانیان گفت: با توجه به سرعت انتقال آن از فرد به فرد دیگر، رعایت شیوه نامه های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و دوری از مکان های شلوغ به جد توصیه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: سالمندان، افراد با بیماری زمینه ای و بیماران خاص از گروه های پر خطر در معرض سوی جدید بیماری ( او میکرون) هستند.

او گفت: واکسیناسیون خود را کامل و بعد از آن دوز سوم واکسن را دریافت کنید.

رحمانیان گفت: مادران باردار از گروه های پر خطر در معرض بیماری هستند که باید واکسیناسیون خود را کامل و نسبت به دریافت دز سوم واکسن هر چه سریع تر اقدام کنند زیرا ابتلای آنان به کرونا به خصوص او میکرون خطری جدی برای مادر و جنین را بدنبال دارد.

برچسب ها: واکسن ، کرونا ، اثر بخشی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار