در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار مبتلا به کرونا در فارس جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۳۶ نفر رسید.
کد خبر: ۱۰۴۴۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲ 13 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز علام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۱۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۱۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۶ هزار و ۳۵۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۵۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 


با بستری ۳۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۳۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۷۰۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۱ هزار و ۸۶۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۵ هزار و ۶۶۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۲۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۵ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار