از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ۶۱۹ هزار و ۹۶۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس بهبود یافته است.
کد خبر: ۱۰۴۵۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵ 18 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در اطلاعیه ای اعلام کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۳۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۸۹۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۹۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۶ هزار و ۹۹۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۷۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در این اطلاعیه آمده است: در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۹۶۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در زمان حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۵ هزار و ۶۶۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۶ هزار و ۵۴۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۵۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۶۶۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار