رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از آمادگی بخش کشاورزی این استان برای سرمایه گذاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: می‌توانیم فناوری‌های جدیدی را در حوزه‌های تولیدی دو کشور ارتقا داده و نهادینه کنیم.
کد خبر: ۱۰۴۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴ 21 May 2022

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: مجتبی دهقان پور در نشست مشترک با هیات تجاری کشور قطر به ریاست مدیر کل طیور وزارت کشاورزی این کشور گفت: در حوزه تکنولوژی نانو و سایر عوامل مرتبط با فناوری‌های نوین نیرو‌های انسانی توانمندی داریم که می‌توانیم در قالب همکاری‌های مشترک از وجودشان بهره‌مند باشیم.

این مقام مسئول گفت: این نیرو‌ها در رشته‌های مختلف کشاورزی دانش آموخته شده اند و اگر کشور قطر این آمادگی را داشته باشد این امکان وجود دارد که نیرو‌های انسانی ما در کشور قطر مستقر باشند و بتوانند ارائه خدمت کنند.

دهقان پور به ظرفیت‌های کشور ایران و استان فارس در بخش‌های مختلف کشاورزی گریزی زد و ضمن اظهار امیدواری برای تعمیم روابط با کشور قطر گفت: این استان دارای مزیت‌های خوبی در حوزه تولیدات زراعی، باغی و دامی است و آمادگی تامین نیاز‌های کشور قطر را بر اساس سلیقه‌ها و استاندارد‌هایی که مدنظر است، دارد.

به گفته او، استان فارس به لحاظ تعداد دام سبک اولین استان کشور است؛ امیدواریم این دیدار بتواند بستر توسعه مناسبات اقتصادی را در زمینه صادرات دام زنده به کشور قطر فراهم کند؛ دام‌های مرغوبی داریم که مورد نظر کشور قطراست و امکان ارسال آن را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: در آینده‌ای نزدیک مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور قطر برگزار می‌شود و علاوه بر دام‌ها دارای محصولات گیاهی هستیم که تنوع بالایی دارد و می‌تواند مورد توجه کشور قطر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از محصولاتی همچون فلفل دلمه، خیار گلخانه ای، گوجه فرنگی، سیب زمینی و بادمجان به عنوان اقلام دارای امکان صادرات به کشور قطر نام برد و اضافه کرد: استان فارس تولیدکننده انواع متنوعی از گیاهان دارویی نیز است.

او گفت: به دلیل اشتراکاتی که در آداب و رسوم کشور‌های اسلامی است، گیاهان دارویی می‌تواند یکی دیگر ازمحصولاتی باشد که برای صادرات مورد توجه هر دو کشور باشد تا در این زمینه نیز همکاری‌هایی داشته باشیم.

دهقان پور گفت: هیات قطری می‌بایست تمام نیاز‌های خودشان را در حوزه تولیدات مواد غذایی مورد نیاز اعلام کنند و ما باید با کشور قطر کانال ارتباط مشخص داشته باشیم تا به یک پروتکل‌های اجرایی و ادبیات مشترک برای انجام تبادلات برسیم.

برچسب ها: سرمایه گذاری ، ایران ، قطر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار