روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، سی و یکم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۴۶۰۳۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸ 21 May 2022

تابناک فارس به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۶ هزار و ۲۴۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۴۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۸ هزار و ۹۶۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۶۳۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۷ هزار و ۲۷۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۷۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۸۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۷ هزار و ۴۳۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۶ هزار و ۹۱۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۵۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۸ هزار و ۳۶۸ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار