در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
کد خبر: ۱۰۴۶۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴ 22 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۶۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۴۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۲۶۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۶۵۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۷ هزار و ۳۹۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۷۹۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، هشت بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۱۲۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۸ هزار و ۲۹۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۱۳۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۴۶۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۸ هزار و ۶۹۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار