معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:هیچ موردی از آبله میمونی در استان فارس مشاهده نشده است
کد خبر: ۱۰۴۶۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱ 23 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: دکتر عباس رضائیان زاده گفت: از ابتدای امروز شایعه‌ای در برخی رسانه‌های مجازی مبنی بر ابتلای یک کودک در شهرستان لار به بیماری آبله میمونی انتشار یافته که با بررسی و رصد موضوع، این خبر تکذیب شد.
او با اشاره به بررسی‌های انجام شده، از ابتلای دو فرد از بستگان این کودک به بیماری زونا و آبله مرغان طی روز‌های اخیر خبر داد که با این کودک در تماس بوده اند.
دکتر رضائیان زاده ادامه داد: همچنین با توجه به ارزیابی بیمار از سوی پزشک معالج در شهرستان لار، تشخیص قطعی پزشک، بیماری آبله مرغان بوده که علایم بالینی نیز این تشخیص را تائید می‌کند و در این زمینه هیچ گونه تردید علمی وجود ندارد.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این موارد به صورت هوشیارانه، به رصد موضوع پرداخته و تا کنون نیز موردی از ابتلا به بیماری آبله میمونی در کشور گزارش نشده است.
او با اعلام اینکه در حال حاضر جای هیچ گونه نگرانی در ایران نسبت به خطر ابتلا به این بیماری وجود ندارد، تاکید کرد: آبله میمونی با الگوی ویژه منحصر به خود، در فرد بروز می‌یابد و تا کنون موردی در این زمینه، در کشور مشاهده نشده است.

برچسب ها: آبله ، آبله میمونی ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار