مدیرکل زندان‌های فارس گفت: هم اکنون تعداد ۷۵۷ نفر زندانی‌ جرایم غیرعمد در زندان‌های استان تحمل کیفر می‌کنند که از این تعداد ۷۲۴ نفر مرد و ۳۳ نفر زن هستند.
کد خبر: ۱۰۴۷۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵ 26 May 2022

تابناک فارس به نقل از ایسنا: اسحاق ابراهیمی پنج‌شنبه ۵ خرداد در اولین جلسه هیات امنای ستاد دیه فارس گفت: سال گذشته با کمک ۱۸۳میلیارد و۸۱۹ میلیون ریالی خیرین و کمک‌های ستاد دیه، زمینه آزادی ۴۷۴نفر از زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شد.

او افزود: جمع کل بدهی این افراد دو هزار و ۴۳۸میلیارد و ۱۹۲ میلیون ریال بوده که از این مبلغ ۹۶۴ میلیارد و ۸۸۱ میلیون ریال شکات از حق خود گذشت کرده‌اند.

مدیرکل زندان‌های فارس اضافه کرد: در جشن‌های گلریزان ماه مبارک امسال هم خیرین مبلغ ۵۰ میلیارد و ۴۷۹ میلیون ریال کمک نقدی و ۱۸ میلیارد و ۳۱۶ میلیون ریال متعهد شدند که در مجموع ۶۹ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال به صورت نقدی و تعهدی کمک کردند.

ابراهیمی اظهار کرد: در این جلسه نیز ۲۷ پرونده بررسی که کل بدهی این افراد ۱۶۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال بوده است و مبلغ یک میلیارد و ۵۴۷ میلیون ریال، شکات گذشت کرده‌اند و مبلغ ۱۴۹میلیارد و ۷۹۴ میلیون ریال اعسار توسط قضات پذیرش شده و ۱۱ میلیارد و ۲۷۸ میلیون ریال مورد نیاز توسط اعضا هیات امنا تایید و با کمک خیرین و ستاد دیه پرداخت که زمینه آزادی این افراد از زندان فراهم شد.

او گفت: هم اکنون تعداد ۷۵۷ نفر زندانی‌ جرایم غیرعمد در زندان‌های استان تحمل کیفر می‌کنند که از این تعداد ۷۲۴ نفر مرد و ۳۳ نفر زن هستند.

مرتضی موصلی، مدیرکل امداد فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه مردم با فرهنگ و نوعدوست استان در بسیاری از زمینه‌های کار خیر پیشتاز هستند، گفت: مصداق این امر را می‌توانیم در ماه مبارک رمضان و در خصوص جذب حامی کودکان ایتام و محسنین شاهد باشیم که فارسی‌ها توانستند با اختلاف چشمگیری از استان‌های دیگر در کشور اول شوند.

او با تاکید بر اینکه باید در راستای افزایش توفیقات و خدمت به ولی نعمتان از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم، افزود: امدادگران می‌کوشند تا با همکاری نیکوکاران حقیقی در کنار ستاد دیه استان و در راستای کمک به خانواده‌های زندانیان گام ها موثری را بردارند.

مدیرکل کمیته امداد فارس در ادامه یکی از راهکارهای هدایت نیکوکاران به سمت آزاد سازی زندانیان را استفاده از سامانه پیامکی معرفی کرد و گفت: یکی از تدابیر خوبی که در امداد در حال انجام است؛ ایجاد مراکز نیکوکاری با محوریت مسجد بود که بتوانند خیران و نیازمندان را در این مکان شناسایی و جذب کنند.

موصلی با اشاره به مردمی بودن مراکز نیکوکاری، اضافه کرد: ۸۹۰۰ مرکز نیکوکاری در کل کشور وجود دارد که تعداد ۴۰۷ مرکز فعال در فارس با مدیریت خود مردم در کمک رسانی به نیازمندان فعالیت‌های اثربخشی را انجام می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس تاکید کرد که احکام جایگزین حبس می‌تواند راهکار مناسبی برای زندانیان جرائم غیرعمد باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار