در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
کد خبر: ۱۰۴۷۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰ 26 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۹۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۵۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۷۹۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۷۰۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۷ هزار و ۹۰۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۸۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۳۳۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۰ هزار و ۹۴۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۷۶۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۳ هزار و ۴۱۳ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۷۷۱ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار