طی آیینی و با همکاری شرکت برق منطقه‌ای فارس گام نخست عملی برای احیای مجموعه برق شیراز قدیمی‌ترین باشگاه کشور برداشته شد.
کد خبر: ۱۰۴۷۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳ 27 May 2022

تابناک فارس به نقل از ایلنا: این آیین با حضور پیشکسوتان عرصه فوتبال، مسئولان دستگاه‌های مختلف انجام گرفت و بخشی از زیر ساخت‌ها و امکانات مربوط به مجموعه ورزشی برق شامل (زمین چمن و سالن چند منظوره) که سبقه فرهنگی برای مردم شیراز داشته بازسازی و آماده استفاده ورزشکاران شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این مراسم با اشاره به اینکه باشگاه برق شیراز، یکی از باسابقه‌ترین باشگاه‌ها خصوصا در عرصه فوتبال ایران و فارس بوده و همواره طرفداران و علاقه‌مندان فراوانی داشته است، گفت: اراده دستگاه‌های دولتی و در راس آن استانداری فارس، تلاش برای احیای باشگاه برق شیراز و کمک به رشد آن تا نقطه اوج بوده است.

اسماعیل محبی‌پور افزود: با همراهی پیشکسوتان و دستگاه‌های اجرایی اعم از مجموعه صنعت برق، ورزش و جوانان و ... از نیمه دوم سال گذشته با برگزاری جلساتی آغاز شد.

 

وی با بیان اینکه امروز شاهد حرکت عملی و نمادین احیای برق شیراز هستیم، گفت: به طور حتم آنچه در اختیار استانداری و دستگاه‌های دولتی مرتبط در استان فارس باشد، هیچ کوتاهی در حمایت معنوی از این حرکت نخواهد شد، اما امیدواریم با حمایت و همراهی بخش خصوصی و تیم مدیریتی باشگاه، تیم برق شیراز بار دیگر روزهای اوج خود را تجربه و تکرار کند.

محبی‌پور با یادآوری اینکه تیم‌های فجر شهید سپاسی، قشقایی و برق شیراز، هر یک علاقه‌مندان و طرفداران خاص خود را دارد، هم‌افزایی بین مجموعه مدیریتی هر سه تیم در مسیر ایجاد محیطی پرنشاط، شاداب و پرامید در استان فارس را خواستار شد.

معاون استانداری فارس با بیان اینکه، امروز دولت و مدیریت ارشد استان، اهتمام جدی به احیای تیم برق شیراز و حمایت از حرکت‌های ورزشی در رشته‌های مختلف به ویژه رشته فوتبال به عنوان یک ورزش پرطرفدار، دارد، گفت: خوشبختانه بین مجموعه مدیریتی سابق و کنونی برق شیراز هیچ تنش و مشکلی نیست، اگرچه در بحث جابه جایی همواره انتظارات و نقطه نظراتی وجود داشته و دارد.

محبی‌پور با تصریح اینکه، وظیفه و اهتمام دولت و دستگاه‌های دولتی اعم از استانداری، صنعت برق و ورزش و جوانان فارس، حمایت معنوی از احیای تیم فوتبال برق شیراز و این باشگاه بوده است، گفت: در بحث اینکه تیم فوتبال برق قرار است در چه سطحی وارد عرصه رقابت‌ها شود، یک تصمیم تخصصی بوده و برعهده تیم مدیریتی و فنی خواهد بود.

معاون استانداری فارس با بیان اینکه، ۲ مشکل در عرصه ورزش و فعالیت‌های ورزشی این استان مشهود بوده است، گفت: یکی از این مشکلات، اتکای کامل تیم‌ها و باشگاه‌ها به کمک و حمایت مادی و معنوی دولت و دستگاه‌های دولتی است؛ حال آنکه با توجه به محدودیت‌های مالی و قانونی، دستگاه‌های دولتی امکان حمایت مالی کامل را ندارند.

او لزوم فراهم شدن بستر حضور بخش خصوصی به عرصه ورزش را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی دیگر از مشکلات، مسائل مدیریتی داخلی باشگاه‌هاست که باید با تدبیر رفع شود، امروز هم با توجه به حرکت عملی برای احیای باشگاه و تیم فوتبال برق شیراز، نباید اجازه داد که این باشگاه به مشکلات گفته شده گرفتار شود.

معاون استانداری فارس با بیان اینکه، حمایت‌های معنوی استانداری، صنعت برق و ورزش و جوانان فارس و شهرداری شیراز در خصوص تداوم فعالیت‌های تیم‌های ورزشی تداوم خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد که همه تیم‌ها و باشگاه‌های فعال در رشته‌های مختلف ورزشی، با همکاری مجموعه‌های مختلف خصوصا صنایع و فعالان بخش خصوصی، روند رو به رشدی را رقم بزنند.

محبی‌پور همچنین ضمن قدردانی از همراهی همه دستگاه‌ها، از پیشکسوتان باشگاه برق شیراز به واسطه تلاش دلسوزانه برای احیای این باشگاه، قدردانی کرد و خواستار تداوم این همراهی و تلاش شد.

 

بزودی مدیریت جدید این مجموعه مشغول به کار می شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس در حاشیه بازگشایی مجموعه ورزشی برق شیراز در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد اتفاق بسیار میمون، مبارک و شیرینی با احیا شدن مجدد برق شیراز هستیمٰ، تیمی که ۷۶ سال مایه افتخارات زیادی بود و از این تیم بازیکنان بسیاری به تیم ملی راه پیدا کردند، اکنون شاهد حضور پیشکسوتان و ملی پوشان اسبق هستیم.

یدالله حقیقی ادامه داد: با وقاق و همدلی که بین ارکان استان اهم از نمایندگان مجلس، استاندارفارس، شهرداری و اداره کار ایجاد شد،این اتفاق رخ داد و امیدوارم استمرار داشته باشد و شاهد حضور پررنگ تیم مقتدر برق شیراز در عرصه های مختلف ورزش کشور باشیم.

وی اضافه کرد: مجموعه ورزشی این باشگاه که دارای سالن‌های مختلف، زمین چمن استخرسرپوشیده و ... است امیدواریم با مدیریت جدید تیم برق بتوانیم شاهد حضور جوانان و ورزشکاران باشیم که رشد و ترقی ورزش را به دنبال داشته باشد.

حقیقی بیان داشت: مجموعه ورزشی برق شیراز متعلق به شرکت برق منطقه ای فارس است و به زودی مدیریت جدید در این مجموعه که بخش خصوصی است مشغول به کارخواهدشد و فرایند معیوب گذشته دیگر تکرار نخواهد شد و با مدیریت جدید که مورد حمایت دستگاه های نظارتی و مسئولان ارشد استان است،شاهد ارتقای مجموعه باشیم.

طی کردن مراحل قانونی برای قرارداد با سرمایه گذار جدید

معاون منابع انسانی برق منطقه ای فارس و مسئول ورزش شرکت برق منطقه ای فارس هم گفت: در یکماه اخیر چندین جلسه با موضوع احیای باشگاه برق در استانداری برگزار شد؛ برق را متعلق به خودمان می دانیم برای همین هم با همت مسولان استان به فکر احیا دوباره این باشگاه بزرگ افتادیم.

محمد امین شرقی ادامه داد:‌ اذعان داریم در واگذاری گذشته تجربه خوبی کسب نکردیم و باید مواظب باشیم که دیگر تکرار نشود و اینکه تشخیص داده شود چه فردی شایستگی مدیریت این باشگاه را دارد بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است و شرکت برق منطقه ای فارس هم با طی کردن مراحل قانونی با سرمایه گذار جدید قرار داد خواهد بست.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس هم در این مراسم گفت:‌ طرح تعاونی تولیدی با سهامدار شدن مردم را به صحن مجلس برده ایم که استان ها بتوانند از آن بهره مند شوند اما اگر این طرح به تصویب نرسد مانند استان های خوزستان، اصفهان و ...باز هم از ظرفیت های استان فارس برای کارهای فرهنگی و ورزشی استفاده خواهیم کرد.

جعفر قادری ادامه داد: امروز شاهد راه افتادن بسیاری کارخانه ها در فارس هستیم و از این ظرفیت برای اسپانسر ورزش استفاده خواهیم کرد تا شاهد حضور تیم های مختلف ورزشی فارس در لیگ های کشور باشیم.

گفتنی است روز پنجشنبه ۵ خرداد ماه در باشگاه برق شیراز دیداری بین دو تیم پیشکسوتان برق و کارکنان شرکت برق منطقه ای فارس برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار