در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
کد خبر: ۱۰۵۰۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲ 14 June 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۲۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و پانزده بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۵ هزار و ۴۳۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۸۶۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۹ هزار و ۴۹۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۱۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۷۹۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۹ هزار و ۳۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۹ هزار و ۷۰۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۲۹۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۳۱ دُز نوبت سوم واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار