روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، بیست و هفتم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۵۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹ 17 June 2022

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۵ هزار و ۹۴۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۱۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۱۷۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۸۸۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۹ هزار و ۷۷۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۲۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۸۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، هشت بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۸۹۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۰ هزار و ۲۹۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۹ هزار و ۹۹۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۷۴۸ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۵۴ دُز نوبت سوم واکسن بوده است./

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار