سرپرست اداره کل بهزیستی فارس گفت:مؤسسات حقوقی و مراکز تحت نظارت بهزیستی فارس،به ازای انجام خدمات مناسب‌سازی و روان سازی آمد و شد معلولان و توان خواهان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۵۱۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴ 19 June 2022

تابناک فارس به نقل از ایرنا: محمدرضا هوشیار با بیان اینکه ۷۵۵ مرکز (حقیقی ) و ۴۰۰ موسسه (حقوقی ) در قالب کمیسیون ماده ۲۶ مجوز فعالیت خود را از بهزیستی فارس دریافت کرده‌اند،‌ افزود: با استناد به ماده ۲۴ قانون جامع حمایت از حقوق معلولین ۱۰۰ درصد هزینه های اشخاص حقیقی و حقوقی در جهت احداث و تجهیز و توسعه و مناسب سازی تمامی مراکز توانبخشی، نگهداری و مراقبتی حرفه‌آموزی، آموزشی، کارآفرینی، رفاهی و مسکن مورد نیاز افراد دارای معلولیت با تایید سازمان به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.

سرپرست بهزیستی فارس، بیان کرد: هزینه های فوق در صورتی که به تایید کارشناسان سازمان بهزیستی رسیده باشد قابل ارائه به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی است.

هوشیار در ادامه اظهار داشت: بهزیستی فارس از کارفرمایانی که مددجویان تحت پوشش بهزیستی را مشغول به کار می نمایند نیز با پرداخت مشوق های بیمه‌ای سهم کارفرما (پرداخت دو سوم حق بیمه سهم کارفرما)و پرداخت تسهیلات کم‌بهره تا سقف ۲۰ میلیارد ریال ( به ازای هر نفر یکصد میلیون تومان تا سقف ۲۰ نفر ) در راستای اشتغال جامعه هدف حمایت خواهد کرد.

سرپرست بهزیستی فارس اظهار کرد: این مبالغ تسهیلات مربوط به دستورالعمل سال ۱۴۰۰حتماً مبلغ تسهیلات در دستورالعمل و برش تسهیلاتی سال جاری افزایش خواهد داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار