رئیس پلیس آگاهی استان از شناسایی و دستگیری ۲ نفر کلاهبردار که اقدام به برداشت ۳ میلیارد ریال از کارت‌های بانکی افراد مسن و کم سواد کرده بودند، خبرداد.
کد خبر: ۱۰۵۱۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱ 19 June 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری از افراد مسن و بی سواد و برداشت از حساب آنان توسط افرادی در سطح شهر شیراز با ترفندی خاص در جلوی عابربانک‌ها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی، علمی و تخصصی ۲ نفر متهم را در این زمینه شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی طی عملیاتی غافلگیرانه آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
سرهنگ حبیبی بیان داشت: متهمان در بازجویی اولیه به ۱۸ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۳ میلیارد ریال در سطح شهر "شیراز" اعتراف و پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان هنگام استفاده افراد مسن و بی سواد از دستگاه عابر بانک کنار آنان ایستاده و با جلب اعتماد آنان تحت عنوان کمک، کارت بانکی این افراد را در اختیار گرفته و در حین انجام عملیات بانکی به دروغ عنوان داشته که دستگاه، کارت شما را ضبط و به بانک مراجعه و کارت خود را دریافت کنید و پس از سرقت کارت بانکی اقدام به خرید گوشی موبایل، طلا و اخذ وجه نقد از کارت مسروقه می‌کرده اند.
رئیس پلیس آگاهی استان به شهروندان توصیه کرد: مجرمان با شیوه و شگرد‌های مختلف اقدام به سرقت می‌کنند که لازم و ضروری است شهروندان خصوصا افراد کم سواد یا بی سواد ضمن مراقبت کامل به هشدار‌های پلیس در این خصوص توجه کنند و برای استفاده از عابر بانک‌ها حتماً یکی از افراد مطمئن را همراه خود برده و از ارائه رمز عبور خود به دیگران اکیداً خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار