روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، بیست و نهم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۵۱۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲ 19 June 2022

تابناک فارس به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۶ هزار و ۳۸۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۱۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۵۰۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۸۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۹ هزار و ۸۸۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۹۲۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۰ هزار و ۷۲۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۱۰۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۹۱۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۷۰۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، میتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار