صد بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۵۲۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴ 22 June 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کرونا در فارس را اعلام کرد:
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۲۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۷ هزار و ۳۳۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۹۳۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۰ هزار و ۲۴۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۳۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۳ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۲ هزار و دو دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۳۹۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۷ هزار و ۳۸۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۲۲۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار