سرپرست جهاد کشاورزی لامرد گفت: پیش بینی می‌شود از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور ماه بیش از ۲۶۰۰ تن خرما و رطب از باغ‌های شهرستان لامرد برداشت و روانه بازار مصرف شود.
کد خبر: ۱۰۵۳۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰ 29 June 2022

تابناک فارس به نقل از مهر: علیرضا محمدی، گفت: اولین برداشت رطب و خارک استان فارس از سطح ۶۰۰ هکتار از باغ‌های شهرستان لامرد آغاز شده است که اولین محصولات آن در بخش اشکنان شهرستان لامرد است.

وی گفت: در این شهرستان ارقام محلی شامل شاهانی، گشخا، خاصویی، قصب و لشت (lasht)بیشترین آمار در مسان نخل‌ها را به خود اختصاص داده است که بیشتر آنها به مصرف تازه خوری در شهرستان می‌رسد و بخشی نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس و استان‌ها و شهرستان‌های همجوار صادر می‌شود.

محمدی تصریح کرد: با توجه به صنعتی شدن منطقه و امکان صادرات این محصول به کشورهای منطقه، در سال‌های اخیر ارقام جدید نخل از جمله پیارم و مجول نیز که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری بیشتری دارد نیز به رقم‌های سنتی در منطقه اضافه شده است که امیدواریم با استقبال کشاورزان شاهد گسترش کشت آن باشیم.

وی افزود: پیش بینی می‌شود از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور ماه بیش از ۲۶۰۰ تن خرما و رطب از باغ‌های شهرستان لامرد برداشت و روانه بازار مصرف شود.

برچسب ها: برداشت ، رطب ، لامرد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار