با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۵۴۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰ 06 July 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۲ هزار و ۳۲۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۰ هزار و ۱۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۴۶۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۳۳۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۱ هزار و ۸۵۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۷۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۴۸۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۵ هزار و ۸۹۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۱ هزار و ۳۸۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۶۰۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۹۰۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار