آتش سوزی یک واحد مسکونی در خیابان پاییز به دلیل سهل انگاری و نکشیدن موبایل از برق، در زمان نبود ساکنین موجب آتش سوزی منزل مسکونی شد.
کد خبر: ۱۰۵۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵ 19 July 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیرازاعلام کرد: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۶، ۱۷،۱۴ و ۵ به همراه گروه امداد و نجات، خودرو بالابر و خودرو حامل دستگاه‌های تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، خود را به خیابان پاییز رساندند.
به گفته آتش نشانان اعزامی: یک واحد مسکونی در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی شش طبقه، در نبود ساکنین دچار آتش سوزی شده بود و هر لحظه در حال گسترش و دود زیادی فضای ساختمان را در بر گرفته بود.
آتش نشانان با حضور در محل بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان و ایمن سازی کامل، با بکارگیری لوله‌های آبدهی عملیات مهار زبانه‌های سرکش آتش را از نمای بیرون ساختمان آغاز کردند.
همزمان گروه دیگری از نیرو‌های آتش نشانی به دستگاه‌های تنفسی مجهز شدند و پس از ورود به ساختمان مسکونی و جستجو در محل حادثه، ساکنان ساختمان مسکونی را از میان دود و آتش خارج کرده و به محلی امن انتقال دادند.
خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان مسکونی آسیبی وارد نشد و آتش نشانان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شعله‌های آتش را پیش از سرایت به طبقات دیگر ساختمان، مهار و کاملا خاموش کردند.
این آتش سوزی به دلیل اتصالی گوشی موبایل در حال شارژ در نبود ساکنین رخ داد که با توجه به مجاورت گوشی موبایل با مبلمان و فرش موجود در منزل به سرعت شعله ور شده بود که با سرعت عمل آتش نشانان از فضای پذیرایی تجاوز نکرد و کاملا اطفا شد.

به شهروندان توصیه می‌شود که هیچگاه گوشی موبایل را بر روی مبل یا فرش برای شارژ شدن قرار ندهند و تلفن همراه را پس از ۹۵ درصد شارژ شدن از برق کشیده و در زمان شارژ روی سطوح غیر قابل اشتعال و شیشه‌ای قرار دهند.

برچسب ها: آتش سوزی ، منزل ، شیراز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار