فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز گفت: بر اثر بارش باران ۶۱ منزل در چهار منطقه شمال غرب شیراز گویم، دوکوهک، شیمی گیاه و جوادیه دچار آبگرفتگی شده و خسارت زیادی به اموال مردم وارد شده است.
کد خبر: ۱۰۵۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶ 01 August 2022

تابناک فارس به نقل از تسنیم: سرهنگ عباس بنایی خیرآبادی با بیان اینکه در ساعات اولیه آبگرفتگی و سیل در شمال شیراز، گروه‌های بسیج این ناحیه در منطقه جوادیه، دوکوهک و گویم برای کمک به مردم حضور پیدا کردند، اظهار داشت: 61باب منزل در چهار منطقه شمال غرب شیراز گویم، دوکوهک، شیمی گیاه و جوادیه دچار آبگرفتگی شده است و خسارت زیادی به اموال مردم وارد شده است، ولی خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

وی تصریح کرد: آبگیری معابر و تعدادی از منازل مسکونی و واحدهای تجاری محدوده شهرک جوادیه و لاله پس از بارش شدید باران شنبه شب، سبب خسارت به منازل، اسباب و اثاثیه و تاسیسات شهری شد.

بنایی ادامه داد: سپاه ناحیه محمدرسول‌الله(ص) شیراز با استفاده از ظرفیت 22 گروه جهادی بسیج و امکانات بعضی از ادارت و نهادها توانسته تمام خانه‌های مردم که بخشی از آن در گل و لای مدفون شده بود را پاکسازی کرده و همچنین بخشی از اقدامات پدافندی نیز انجام شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه محمدرسول‌الله(ص) شیراز با بیان اینکه فقط یک مورد از منازل که ایمنی لازم نداشته با هماهنگی در فرهنگسرا اسکان داده شد تا در اسرع وقت پس از ایجاد ایمنی لازم، اسکان انجام شود، تصریح کرد: در حال حاضر خانواده‌های آسیب‌دیده نیاز به پشتیبانی اسباب منزل دارند که جهت این مهم با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه هماهنگی لازم جهت بازدید میدانی به عمل آمده است.

بنایی گفت: حجم خسارت‌ها به منازل و اسباب ضروری مردم جهت پوشش بیمه‌ای خسارت‌های وارده نیاز به هماهنگی دستگاه‌های ذیربط دارد که عمده خسارت‌ها و آبگرفتگی به منزل، مغازه و باغ‌شهر است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار