در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کرونا در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در استان، به هشت هزار و ۵۴ نفر رسید.
کد خبر: ۱۰۵۹۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵ 02 August 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۰۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۳ هزار و ۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۴۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۴ هزار و ۳۷۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۴ هزار و ۸۵۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۸ هزار و ۶۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۸۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۴۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۴ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۰ هزار و ۵۰۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.


در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۵۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۷۹۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۶۷۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۶ دُز نوبت سوم و ۷۵ هزار و ۹۷۲ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار