کشت ذرت علوفه‌ای و دامی در شهرستان فسا به پایان رسید
کد خبر: ۱۰۶۰۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳ 05 August 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر جهاد کشاورزی فسا گفت: این شهرستان با پنج هزار و ۵۷ هکتار کشت ذرت در سال زراعی جاری رتبه سوم سطح زیر کشت این محصول در استان فارس را به خود اختصاص داده است.
ناصر انصاری افزود: از این سطح زیر کشت سه هزار و ۷۲۰ هکتار به کشت ذرت علوفه‌ای و هزار و ۳۳۷ هکتار به ذرت دانه‌ای اختصاص دارد.
به گفته او، عمده ارقام ذرت کشت شده در شهرستان فسا شامل ۷۰۳، ۷۰۴، سیمون و AS ۷۱ است که از بهترین عملکرد تولیدی در اقلیم این شهرستان برخوردار هستند.
انصاری با تاکید بر اهمیت کشت ذرت به عنوان یک منبع تامین علوفه و خوراک دام و همچنین ماده اولیه در صنایع غذایی از جمله کارخانه‌های روغن کشی، گفت: پیش بینی می‌شود از مزارع شهرستان فسا افزون بر ۱۸۶ هزار تن ذرت علوفه‌ای و بیش از ۱۲ هزار تن ذرت دانه‌ای برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا با اشاره به مصرف زیاد آب در مزارع ذرت و کمبود منابع آبی گفت: حدود ۲ هزار و ۱۳۹ هکتار از مزارع ذرت در شهرستان فسا با سامانه‌های نوین آبیاری قطره‌ای و بارانی آبیاری می‌شوند تا حداکثر بهره وری از نهاده‌های تولید به دست آید.
انصاری گفت: پیش بینی می‌شود از آبان ماه برداشت مکانیزه مزارع ذرت با به کار گیری ۲۵ دستگاه کمباین آغاز شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: سالانه با طرح تغییر الگوی کشت و جایگزین کردن گیاهان کم آب برنظیر پنبه، گیاهان دارویی و کلزا از سطح زیرکشت ذرت کاسته می‌شود.

برچسب ها: کشت ، ذرت ، فسا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار