زائران اربعین برای تمدید یا تعویض گذرنامه خود تعجلیل کنند.
کد خبر: ۱۰۶۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹ 06 August 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: دبیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین گفت: در اربعین امسال همه مشتاقان زیارت امام حسین علیه‌السلام باید گذرنامه معتبر داشته باشند که اعتبار گذرنامه هم به معنای داشتن حداقل ۶ ماه زمان تا روز اعزام است؛ به طوری که اگر زائری قرار است ۲۰ شهریور به عراق اعزام شود، باید تاریخ انقضای گذرنامه‌اش از ۲۰ اسفند به بعد باشد.
امید کوثری افزود: معتبر بودن گذرنامه‌هایی که یک ماه تا تاریخ انقضای آن‌ها مانده نیز به طرف عراقی پیشنهاد شده است و در حال پیگیری هستیم که در صورت موافقت طرف عراقی اطلاع‌رسانی می‌شود.

فرمانده کل نیروی انتظامی از پیگیری صدور گذرنامه موقت برای تردد و خروج زائران اربعین در صورت موافقت دولت عراق خبر داد.

سردار اشتری با رد هرگونه افزایش قیمت تعرفه صدور گذرنامه هم گفت: افزایش تعرفه گذرنامه صحت ندارد.

وی تصریح کرد: این نیرو با راه اندازی پلیس من، ۲۰ خدمت اینترنتی را برای دسترسی آسان مردم به خدمات پلیس راه اندازی کرده که رضایتمندی مردم یکی از آثار اجرای هوشمند سازی پلیس در این زمینه است.

 


برای صدور گذرنامه ویژه اربعین باید همه مراحل تمدید گذرنامه طی شود
دبیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه صدور گذرنامه جدید برای افراد نیازمند زمان براست، گفت: ما از زائران می‌خواهیم که برای سفر اربعین تمدید یا تعویض گذرنامه را به روز‌های پایانی موکول نکنند. با این وجود، در صورتی که حجم درخواست گذرنامه‌ها برای اربعین بالا برود و اداره گذرنامه هم در روند صدور گذرنامه‌ها با مشکلی مواجه شود، قرار است به زائران گذرنامه ویژه اربعین داده شود تا با آن امکان تردد از مرز‌ها را داشته باشند.

امید کوثری با اشاره به اینکه زائران باید همه فرآیند صدور و تمدید گذرنامه را طی کنند، افزود: برگه گذرنامه اربعین به معنای آن نیست که زائران، دیگر نیازی به گذرنامه برای سفر اربعین ندارند. بلکه این برگه به جای گذرنامه فیزیکی دفترچه‌ای صادر و در یک برگه اطلاعات زائران درج می‌شود و آن‌ها می‌توانند با همراه داشتن آن به عراق سفر کنند و پس از بازگشت به کشور، گذرنامه اصلی خود را تحویل بگیرند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار