رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: براساس آخرین برآوردها چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خسارات ناشی از سیل اخیر در استان فارس بوده است.
کد خبر: ۱۰۶۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰ 11 August 2022

تابناک فارس به نقل از ایرنا: مجتبی دهقان پور  در حاشیه سفر به شهرستان سروستان و بازدید از خسارت های سیل اخیر،گفت: بر اساس رایزنی استاندار فارس مقرر شده که حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران قسمتی از خسارت‌های سیل به صورت نقدی در اختیار استان قرار گیرد.
وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم متناسب با خساراتی که استان دیده اعتباراتی برای جبران اختصاص یابد البته پس از اینکه ستاد بحران کشور هزینه ها را مشخص کرد و از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتباراتش تامین شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه برآوردها تاکنون این است که حدود ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خسارات ناشی از سیل در استان فارس حادث شده است، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های اولیه حدود ۳۷۰ میلیارد تومان خسارات ناشی از سیلی بوده که برای شهرستان سروستان حادث شده است.
به گفته وی؛ در گام اول چندین اقدام را انجام دادیم؛ در شهرستان هایی که قنات ها آسیب دیده بودند و این قنات‌ها عاملی برای آبیاری اراضی زیر دست بوده که سعی شده با یاری و همکاری مردم محلی بازگشایی شود.
او افزود: بعد از اعتباری که تخصیص پیدا کرد به مرمت و بازسازی بهینه و اساسی این قنات ها کمک خواهد شد.

برچسب ها: خسارت ، سیل ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار