مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۵۸ هزار تن محصول رطب و خرما از نخیلات این شهرستان برداشت شود.
کد خبر: ۱۰۶۱۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸ 13 August 2022

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با بیان اینکه سطح زیر کشت نخیلات در این شهرستان ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار است، اظهار کرد: ۸۵ درصد این اراضی به شکل رطب و خارک و ۱۵ درصد آن به صورت خرما برداشت می‌شود.

او تصریح کرد: برداشت خرما و رطب در کازرون از اواسط مرداد ماه شروع و در نیمه مهر ماه به پایان می‌رسد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شهرستان کازرون از تولید کنندگان بزرگ خرما در استان فارس است، افزود: محصول خرمای برداشت شده در کازرون علاوه بر توزیع در بازار شهرستان، به دلیل بازار پسندی به سایر استان‌ها و کشور‌های چین، روسیه، امارات، عراق و هندوستان صادر می‌شود.

رشیدی با اشاره به اینکه عمده محصول خرمای شهرستان کازرون در بخش خشت و کنارتخته تولید می‌شود، اضافه کرد: ۳۰ واحد سردخانه زیر صفر با ظرفیت ۳۵ هزار تن در این منطقه فعال است که فرصت خوبی برای ذخیره‌سازی خرمای کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: اصلاح و بازسازی نخیلات شهرستان از اهمیت بسزایی برخورداراست و با اجرای این مهم، می‌توانیم مکانیزه کردن نخیلات و به کارگیری ادوات مناسب نخیلات را سرعت ببخشیم.

ارقام مهم خرما در شهرستان کازرون کبکاب و زاهدی (قصب) است.

برچسب ها: برداشت ، رطب ، خرما ، کازرون
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار