مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از تخریب ۱۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی حریم شهر کازرون خبر داد.
کد خبر: ۱۰۶۳۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹ 24 August 2022

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: حمید رشیدی اظهار کرد: ساخت و ساز‌ها در جهت اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و صیانت از اراضی زراعی و باغی و جلوگیری از تفکیک و تغییر کاربری‌های غیر مجاز، حسب دستور مقام قضایی قلع و قمع شد.

رشیدی تصریح کرد: در این عملیات که با همراهی نماینده دادستان، یگان امداد فرماندهی نیروی انتظامی، گشت تخلفات شهرداری و کارشناسان اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون انجام شد،۷۰ متر ساختمان، ۳ هزار و ۵۰۰ متر دیوارکشی و محوطه سازی تخریب و ۳ هکتار زمین کشاورزی از حیظ ساخت و ساز‌های غیرمجاز برطرف و به چرخه تولید برگشته شد.

این مقام مسئول بیان کرد: در ادامه این عملیات، ۷۶ متر ساختمان با دستور قضایی دادستان کازرون در جهت اجرای ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، علاوه بر پرداخت جریمه نقدی توسط مالک، تخریب شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با تاکید بر اینکه هرگونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و اراضی خارج از طرح هادی روستا و محدوده قانونی شهر خلاف قانون است و علاوه بر حکم قضایی مبنی بر تخریب، شامل جریمه نقدی نیز می‌شود، از مردم خواست تا قبل از اقدام به خرید زمین، حتما استعلام‌های لازم در خصوص کاربری اراضی را از مراجع ذی‌ربط مانند جهاد کشاورزی بگیرند تا دچار مشکل نشوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار