رئیس کانون‌های فرهنگی مساجد فارس با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان کشوری گفت: شیراز میزبان این دوره از مسابقات است.
کد خبر: ۱۰۷۰۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳ 03 October 2022

تابناک فارس به نقل از تسنیم:حجت‌الاسلام حسین امیدی امروز در نشست خبری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان کشوری اظهار داشت: شیراز، میزبان این دوره از مسابقات کشوری است که این میزبانی، فرصتی است که شهر شیراز با حضور برادران و خواهران قرآنی، ارتباط و انس قلبی و معنوی با قرآن ایجاد شود.

وی با بیان اینکه با حضور داروان ملی و بین‌المللی این دوره از مسابقات برگزار می‌شود، از افتتاح این دوره در سه‌شنبه شب در مسجد نصیرالملک شیراز خبر داد و افزود: دبیر ستاد عالی مسابقات کشور و رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف از میهمانان کشوری این برنامه است.

‌امیدی با اعلام تقدیر از دو خانواده شهید مدافع امنیت در آیین افتتاحیه، تصریح کرد: مسابقات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در حرم مطهر شاهچراغ در دارالذکر و دارالقرآن برگزار می‌شود.

رئیس کانون‌های فرهنگی مساجد فارس گفت: عصر پنجشنبه از ساعت 3ونیم تا مغرب مراسم اختتامیه در شبستان حضرت امام(ره) با اجرای استاد سلیمی و حضور رئیس ستاد کانونهای فرهنگی مساجد کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مجموع شرکت کننده خواهر و برادر 150 نفر هستند که 40نفر خواهر و 110نفر برادر، و در رده سنی زیر 16 و بالای 16سال است که زیر 16سال فقط تا مرحله استانی داشت و در مرحله مسابقات کشوری، میزبان رده سنی بالای 16سال هستیم.

‌امیدی گفت: از استان فارس 2نماینده در این دوره از مسابقات در بخش قرائت و ترتیل برادران داریم.

در ادامه، مجتبی میرزایی نسب، دبیر پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان گفت: مسابقات قرآنی مدهامتان با هدف کشف و شناسایی استعدادهای قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی مساجد برگزار می‌شود و همه ساله در راس برنامه‌های قرآنی قرار دارد.

وی گفت: برای تغییر مسیر و جریان‌سازی فعالیتهای قرآنی ، تغییر میزبانی از خراسان رضوی بود که شیراز، این افتخار را به دست آورد.

میرزایی با بیان اینکه در سال قبل مرحله استانی به صورت مجازی و از طریق سامانه بچه‌های مسجد برگزار شد، ادامه داد: مرحله کشوری سال گذشته با حضور 79نفر در مشهد برگزار شد که امسال افزایش دوبرابری داریم.

وی با بیان اینکه قرائت و تحقیق، قرائت و ترتیل و حفظ کل و اذان میزبان برادران هستیم، از دو‌رشته قرائت و حفظ کل برای خواهران برگزار می‌شود.

 

میرزایی با بیان اینکه این مسابقات در‌ چارچوب ستاد عالی مسابقات قرآنی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در سال جاری 16نفر از اساتید ملی و بین‌المللی این مسابقات را داوری خواهند کرد.

به گفته وی، مسابقات قرآنی مدهامتان از سوی ستاد عالی مسابقات قرآنی کشور، به دلیل رعایت استانداردهای موجود، از برترین مسابقات قرآنی کشور معرفی شده است.

میرزایی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی مساجد، فعالیت‌های قرآنی است که در طول سال برنامه حدی برای حمایت از طرح‌های قرآنی داریم و برنامه ریزی به صورت متمرکز از مرکز انجام می‌شود که این مسابقات، یکی از این برنامه‌هاست.

وی گفت: تمام فعالیت‌های قرآنی کانون های فرهنگی مساجد در رواق نور و در سامانه بچه‌های مسجد قابل مشاهده است.

برچسب ها: مسابقات ، قران ، مدهامتان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار