رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اجرای عملیات احداث بیمارستان یک هزار و ۴۰۰ تختخوابی شیراز خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۰۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹ 06 October 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: وحید حسینی امروز در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: با توجه به حضور اساتید مجرب و بنام ملی و بین المللی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز که روزانه علاوه بر مردم فارس، پذیرای بیمارانی از سایر استان‌های کشور است، به نگاه ویژه‌تری از سوی وزارت بهداشت و مسئولان استانی و کشوری نیاز دارد.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیمارستان‌های جدیدی در شهرستان‌های استان فارس به بهره برداری رسیده است، ادامه داد: در کلان شهر شیراز نیز چند بیمارستان به صورت خیریه و خصوصی ساخته شده است، اما بیمارستان دولتی در طی این مدت ساخته نشده است و در حال حاضر به دو هزار و پانصد تخت بیمارستانی جدید برای ارائه خدمات با کیفیت در کلان شهر شیراز نیاز است.

او از پی گیری برای ساخت سه بیمارستان بزرگ در شیراز خبر داد و افزود: این مهم با تأمین اعتبارات لازم و همکاری‌های بین بخشی مسئولان استانی و کشوری تحقق می‌یابد.

حسینی با بیان پی گیری مسئولان مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ساخت سه بیمارستان بزرگ در شیراز، از کلنگ زنی بیمارستان ۱۴۰۰ تختخوابی حضرت محمدرسول الله (ص) در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به فرسودگی ساختمان بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز اشاره و اضافه کرد: این مرکز آموزشی درمانی بزرگ جنوب کشور نیز به ساخت بیمارستان جایگزین نیاز دارد که این مهم نیز در حال پی گیری است.

او همچنین گفت: مدیریت مطلوب و قوی مجموعه سلامت فارس در بحران کروناویروس و کمترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری در فارس نسبت به میانگین کشوری را مرهون تلاش مدافعان سلامت، همکاری بین بخشی و مشارکت بی نظیر مردم استان هستیم.

حسینی همچنین به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اهداف جوانی جمعیت اشاره کرد و خواستار همکاری بیش از پیش اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و مجموعه شهرداری در خصوص استفاده از ظرفیت‌های موجود برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه و دیگر موضوعات سلامت محور شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار