تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین مسابقه در جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه به مصاف ولز خواهد رفت.
کد خبر: ۱۰۷۸۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲ 24 November 2022

تابناک فارس به نقل از فارس: تیم ملی فوتبال کشورمان روزهای سخت و پرفشاری را پشت سرگذاشت، حدودا از یک ماه قبل هجمه ناجوانمردانه به ملی پوشان آغاز شد و قبل از مسابقه با انگلیس این حملات به اوج خود رسید تا بازیکنان تیم کشورمان از نظر روحی و روانی بدون تمرکز در میدان حاضر شوند با این حال بعد از سوت پایان مسابقه، بازیکنان و کادرفنی در ورزشگاه هم قسم شدند که برای دفاع از اعتبار فوتبال کشورمان در دو بازی آینده مقتدرانه به میدان بروند و به حواشی غیر فوتبالی توجهی نداشته باشند.

 

تیم ملی همچنان برای کسب نتایج خوب و حتی صعود تاریخی از گروهش امید دارد. می‌توانیم به پیروزی مقابل ولز در بازی فردا امیدوار باشیم به شرطی که مثل دقایق پایانی بازی با انگلیس منسجم، هماهنگ و کوبنده بازی کنیم. حضور نفراتی چون سامان قدوس، علی قلی زاده، سردار آزمون و مهدی طارمی باعث زهردارتر شدن خط حمله تیم ملی می شود. همدلی و هماهنگی بازیکنان و بی‌توجهی به حواشی رخ داده می‌تواند رمز پیروزی و موفقیت تیم ملی قلمداد شود.

نقطه ضعف تیم ملی کشورمان هم در خط دفاعی و دروازه است. جایی که هنوز تیم ما به هماهنگی و انسجام لازم نرسیده است. مصدومیت علیرضا بیرانوند و غیبت احتمالی او می‌تواند شرایط را برای تیم ملی سخت‌تر کند با این حال گفته شده احتمال دارد بیرانوند با استفاده از نقاب در میدان حضور پیدا کند یا امیر عابدزاده سنگربان تیم ملی در این مسابقه باشد. در دیدار با انگلیس آرایش متفاوت خط دفاعی مان یکی از عوامل ناهماهنگی بود. باید دید کی‌روش در این دو روز گذشته چه تدابیری برای انسجام بیشتر سازمان دفاعی تیم ملی اندیشیده است. خود کی‌روش هم باید بیش از همه آرامش و تمرکز خود را برای مهم ترین مسابقه عمرش حفظ کند.

 

ولز به اندازه تیم انگلیس قدرتمند نیست ولی بازی با این حریف هم آسان نخواهد بود. ولز در رده نوزدهم رده بندی فیفاست و تیم ملی کشورمان بیستم است اما فراموش نکنیم تیم ملی در اردوی اتریش خود حتی موفق به شکست اروگوئه پرستاره شد. اروگوئه‌ای که در رده چهاردهم فیفا قرار دارد، بنابراین بردن ولز دور از دسترس نیست به شرطی که بازیکنان تیم ملی مثل همان اردوی اتریش از نظر روحی و روانی در وضعیت مطلوب و ایده‌آل خود باشند.

ولز دومین حضور خود را در جام جهانی تجربه می‌کند در حالیکه تیم ملی ایران برای ششمین مرتبه در جام جهانی حضور دارد و سه برابر این تیم تجربه جهانی داریم اما ولزی‌ها بازیکنان مطرح‌تری در جهان فوتبال دارند. به جز گرت بیل کاپیتان مشهور ولز دن جیمز، بازیکن کنونی لیدزیونایتد، ارون رمزی دیگر ستاره‌های ولز محسوب می شوند. بزرگ‌ترین نقطه مثبت تیم ولز یقیناً روحیه جمعی و هارمونی این تیم خواهد بود که زبانزد رسانه‌های دنیا شده است اما شکست این تیم که لقب اژدها دارد دور از دسترس نخواهد بود به شرطی که بازیکنان همدل و متحد تا پای جان برای ایران تلاش کنند. شکار اژدها اولین گام برای بازگشت غرور آمیز به جام جهانی و اولین قدم در مسیر رویایی صعود تاریخی خواهد بود.

تیم ملی ایران یک بازی دوستانه با تیم ولز قبل از جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین انجام داده که ولز در آن دیدار یک بر صفر به پیروزی رسید اما فردا روز دیگری برای فوتبال ایران خواهد بود روزی که دعای خیر یک ملت حامی معنوی ملی پوشان است تا نخستین برد جام جهانی ۲۰۲۲ رقم بخورد.

ساعت ۲۲:۳۰ فردا شب نیز آمریکا و انگلیس دیگر مسابقه این گروه را برگزار می‌کنند.

جدول گروه B

۱- انگلیس۳ امتیاز

۲-آمریکا یک امتیاز

۳- ولز یک امتیاز

۴- ایران بدون امتیاز

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار