با بستری ۲۷ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۶۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند .
کد خبر: ۱۰۷۹۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰ 27 November 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۳۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۹۷۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۸۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۱۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۵۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۶۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، موردی جدیدی از فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۲۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۳۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۸۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۷۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۲۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۵۰ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار