رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی میانسال که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی برای شاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۰۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲ 06 December 2022

تابناک فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ امیر حسین سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه فردی که با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس؛ مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب وتهدید آمیز در یکی از شبکه‌های اجتماعی، قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس ازحضور شاکی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ابتدا متهم که دوست سابق شاکی بود منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود ودلیل اقدام خود را کینه و مشکلاتی که سال‌ها پیش داشته است، عنوان نمود.

سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار