رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آخرین رنگبندی نقشه کرونا در فارس نشان می‌دهد دو شهر خرم بید در شمال استان و خفر در مرکز استان دارای وضعیت زرد است، وضعیت دیگر شهر‌های استان را آبی اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰ 01 January 2023

تابناک فارس ه نقل از صدا و سیما: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به ورود سویه جدید کرونا به کشور، بر ضرورت پرهیز از بی توجهی و سهل انگاری تاکید کرد.
دکتر سید وحید حسینی با بیان اینکه آخرین رنگبندی نقشه کرونا در فارس نشان می‌دهد دو شهر خرم بید در شمال استان و خفر در مرکز استان دارای وضعیت زرد است، وضعیت دیگر شهر‌های استان را آبی اعلام کرد.
او دستیابی به وضعیت کنونی را حاصل حدود سه سال ممارست و تلاش تمامی مسوولان و دست اندرکاران، به ویژه جانفشانی مدافعان سلامت کشور و همچنین همراهی مردم خواند و افزود: با وجود دستیابی به پایداری نسبی کنونی، ورود و شناسایی سویه جدید کرونا در کشور و همچنین شیوع این بیماری در برخی کشور‌های دنیا، نگرانی‌ها را نسبت به اوج گیری دوباره کرونا در ایران افزایش داده است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس ادامه داد: با وجود بررسی‌های علمی گسترده از زمان آغاز این همه گیری در دنیا، همچنان مهم‌ترین توصیه‌های پیشگیرانه، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار دریافت به موقع واکسن است.

دکتر حسینی با اشاره به اینکه در زمان حاضر میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی، تا حد زیادی در سطح جامعه کاهش یافته است، گفت: شناسایی سویه‌های جدیدی از این بیماری در سطح دنیا و در کشور ما نشان دهنده تداوم چرخه‌های انتقال این بیماری است که همین امر ضرورت هوشیاری ما و رعایت بهداشت را افزایش می‌دهد.

او انتشار سریع سویه جدید کرونا بر اساس بررسی‌های انجام شده را دلیلی جدی برای رعایت بیش ازپیش موازین بهداشتی و پیشگیری از انتقال گسترده این بیماری در سطح جامعه دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از مردم استان فارس خواست با توجه به گذشت مدت طولانی از دریافت دز‌های پیشین بیماری که بی شک در حال حاضر کارایی حفاظتی اندکی برای بدن دارد؛ با مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون نسبت به دریافت به موقع دز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار