روابط عمومی علوم پزشکی شیراز ، آخرین وضعیت کرونا در فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه هفدهم دی ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۶۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ 07 January 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۹۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۵۱۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۱۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۹۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۰ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۷۲۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۶ هزار و ۳۲۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۵۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۹۰۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۵۸۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۳ هزار و ۹۸۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

 

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار