واکسن آنفلوآنزا تأثیری بر اهداء خون ندارد و مبتلایان می‌توانند ۷ روز پس از بهبودی از علائم خود، خون اهدا کنند.
کد خبر: ۱۰۸۶۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹ 08 January 2023

ت️ابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یک متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: افراد در صورت ابتلا به بیماری آنفلوآنزا می‌توانند در صورت تمایل به اهداء خون، ۷ روز پس از بهبودی علائم، در این سنت نیکو شرکت کنند.

️به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر اورنگ ایلامی افزود: افرادی که علائم شبیه سرماخوردگی و علائم خفیفی مانند آبریزش بینی دارند، اما تب و سایر علائم را ندارند، می‌توانند خون اهدا کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: همچنین اگر فردی مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا باشد، می‌تواند ۷ روز پس از بهبودی از علائم، خون اهدا کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: افرادی نیز که در سال جاری واکسن آنفلوآنزا زده‌اند، می‌توانند در امر خداپسندانه اهداء خون مشارکت کنند؛ چرا که واکسن‌های آنفلوآنزای موجود در ایران غیرفعال شده و واکسن آنفلوآنزا تأثیری بر اهداء خون ندارد.

دکتر ایلامی با اشاره به کاهش ذخایر بانک خون استان فارس، از مردم استان دعوت کرد تا بدون نگرانی در رسم نیکوی اهداء خون مشارکت کنند.

برچسب ها: آنفلونزا ، اهدا خون
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار