روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در فارس را اعلام کرد. 
کد خبر: ۱۰۸۶۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶ 11 January 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۹۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۹۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۲ هزار و ۱۸۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۴۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۱۱۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۵۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۷۷۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۷ هزار و ۲۳۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۵۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۹۷۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۰۸ دُز نوبت سوم و ۱۳۴ هزار و ۶۹۸ دُز یادآور واکسن بوده است.

کپی لینک

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار