با بستری ۲۷ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۷۳ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۸۷۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱ 15 January 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۹۶۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۲ هزار و ۷۲۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۶۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۹ هزار و ۲۳۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۷۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۸۱۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۷ هزار و ۶۹۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۹۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۶۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۲۲ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار