عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: باید تکنولوژی استخراج را در کشور به روز کنیم، چراکه در حال حاضر از تکنولوژی دانش ۳۰-۲۰ سال پیش دنیا به عنوان تکنولوژی استخراج و اکتشاف استفاده می کنیم که در این زمینه عقب هستیم، لذا در این زمینه ها به هر شکلی باید برنامه ریزی شود و بودجه هم تمرکزش روی این مسائل قرار گیرد.
کد خبر: ۱۰۸۷۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰ 16 January 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: فرهاد طهماسبی در رابطه با اولویت های حوزه صنایع و معادن در بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه هفتم توسعه بیان کرد: در قانون برنامه هفتم توسعه باید فرایند بلندمدتی را تعریف و نقاط خاصی را برای صنعت و معدن تعریف و پیش بینی کنیم که بعد از پایان برنامه به آن نقطه برسیم.

نماینده مردم نیریز و استهبان در ادامه تصریح کرد: دولت در لایحه بودجه برای حوزه صنعت و معدن از جمله دانش بنیان ها اعتبارات خوبی در نظر گرفته است اما متاسفانه در بودجه سهم بخش عمرانی بیشتر کسر شده و هر سال لاغر می شود و کاهش پیدا می کند و دولت فقط بودجه هزینه ای حقوق و دستمزد را پرداخت می کند.

طهماسبی با بیان اینکه دولت امروز خیلی بزرگ شده و در کوچک سازی هیچ کاری نکرده ایم، گفت: فعلا دولت در استخدام های کارکنان تا حدودی موفق بوده که استخدام را کاهش داده، اما از سوی دیگر در ارائه خدمات با مشکل مواجهیم، بنابراین باید یک سری برنامه ریزی های این‌چنینی در لایحه بودجه و به خصوص قانون برنامه با نگاه کوچک کردن بدنه دولت انجام شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه ریزی برای حوزه صنعت و معدن هم تاکید کرد: در این حوزه ها در بحث معدن باید اکتشافات خوب و دقیق را داشته باشیم، چراکه اکتشافات نداریم. همچنین در حوزه دانش بنیان ها در بخش ماشین آلات معدنی، اکتشافات و استخراج فعال شوند.

طهماسبی در پایان گفت: همچنین باید تکنولوژی استخراج را در کشور به روز کنیم، چراکه در حال حاضر از تکنولوژی دانش ۳۰-۲۰ سال پیش دنیا به عنوان تکنولوژی استخراج و اکتشاف استفاده می کنیم که در این زمینه عقب هستیم، لذا در این زمینه ها به هر شکلی باید برنامه ریزی شود و بودجه هم تمرکزش روی این مسائل قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار