با بستری ۲۵ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۶۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۸۷۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰ 17 January 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۲ هزار و ۳۹۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۶۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۷۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۳۲۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۶۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۸۲۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در زمان حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۷ هزار و ۸۸۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۹۲۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۹۰ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۱۳۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار